Wiemy, że architektura ma siłę kreowania informacji, często odczytywanej jako wyznacznik pozycji Inwestora, jego aspiracji i celów strategicznych. Może być również sposobem na dotarcie do pożądanej grupy odbiorców lub stworzenia wizerunku organizacji utożsamiającej się z określoną filozofią czy też wartościami. Zawsze staramy się wspomóc proces budowania marki naszego Klienta. Jednym z narzędzi jest publikacja prezentacji projektów lub zrealizowanych przestrzeni i obiektów. Dbamy o spójność przekazu. Informacje o naszych projektach są publikowane w wydawnictwach książkowych, czasopismach oraz przez media elektroniczne.
Falowanie i szybowanie.
W numerze 15 artykuł autorstwa Piotra Sarzyńskiego pt. Falowanie i szybowanie, prezentujący finalistów 12 edycji Nagrody Architektonicznej Polityki. Bardzo się cieszymy, że Fala 1, znalazła się w gronie pięciu wyróżnionych projektów, ubiegających się o nagrodę Grand Prix.
Tygodnik Polityka, 5.04-11.04.2023, nr.15
Poczekalnia wymyślona na nowo.
„Opieka zdrowotna przyszłości, w nowej rzeczywistości tworzy obiekty, które są podatne na zmiany, elastyczne i sprzyjają kontaktom.” Nasz projekt kliniki Invicta we Wrocławiu, otwiera raport specjalny na temat obiektów służby zdrowia, opublikowany w magazynie Interior Design.
Interior Design magazine, June 2021, Vol. 17 issue 6, ITP Media, Dubai, ZEA.
Red: Architecture in Monochrome
RCKiK w Raciborzu, został opublikowany w albumie, przygotowanym przez wydawnictwo Phaidon (2018). „Red. Architecture in monochrome”, na ponad 200 stronach, przedstawia historię stosowania czerwonego koloru w architekturze, na przestrzeni trzynastu wieków, na całym świecie. Publikacja zebrała bardzo dobre recenzje.
„Olśniewająca celebracja.”—The Observer, The New Review”
“Przedstawia wybrane projekty powstałe od 711 roku ne aż do 2017. Wizualnie bogaty, Red: Architecture in Monochrome to odważny wgląd w architektoniczny leksykon koloru pełny nastrojów i ekspresji „—Wallpaper.com
„Pokazane doniosłe dzieła sztuki są najlepszymi przykładami monochromatycznych projektów.”—Architectural Digest
Red: Architecture in Monochrome —Phaidon, 2018, Londyn, Wielka Brytania.
Szpital przyszłości.
Projekt Szpitala Przyszłości w Martinie na Słowacji, opublikowany w magazynie MARK, w części „Notice Board”.
MARK, numer 69, sierpień/wrzesień 2017, Amsterdam, Holandia.
Integracja innowacji z architekturą
Prezentacja budynku PGE w Bełchatowie, opublikowana w książce autorstwa Profesor Alja Aksamija z University of Massachusetts Amherst, wydanej przez wydawnictwo współpracujące z laureatami Nagrody Nobla.
Od autorki: Focusing on innovations in architecture, this book covers new materials and design methods, advances in computational design practices, innovations in building technologies and construction techniques, and the integration of research with design.
Integrating innovation in architecture— Wiley, 2017, Stany Zjednoczone Ameryki.
Akademia Muzyczna w Krakowie walcząca ze smogiem
Nasza propozycja aktywnej walki ze smogiem, przedstawiona m.in. w Dezeen, Archdaily, ExuMAG, Ihabitat, Miasto2077, Calvertjournal. Projektowany kompleks Akademii Muzycznej w Krakowie, zaopatrzyliśmy w oczyszczacz powietrza, który redukuje zawartość NOx, PM i CO2 w powietrzu. Wydajność „Oczyszczacza” może być porównana, do wydajności 33.000 sztuk drzew.
2017, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Polska.
Strategia gospodarowania wodą deszczową
Kwartalnik z Los Angeles koncentrujący się na architekturze krajobrazu i przestrzeni miejskiej oraz interakcji pomiędzy ludźmi i krajobrazem. Numer zawierający FNP to świetne kompendium różnych strategii w zakresie zagospodarowania wody deszczowej, realizowanych w różnych częściach świata.
Landscape Record, numer 1/2015.02, Los Angeles, Stany Zjednoczone Ameryki.
Służba zdrowia i biurowiec w jednym albumie
Dwa nasze projekty, Centrum Krwiodawstwa w Raciborzu oraz biurowiec PGE w Bełchatowie przedstawione w ważącym 3,1 kg albumie. Strony 366-383.
Highlights Architecture, Shanglin, 2016, Hongkong, Chiny.
„Przyjazne Ministerstwo”
Super prezentacja przebudowy budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, na łamach Architektury i Biznes. Dużo rysunków oraz szczegółowy opis uwarunkowań oraz inspiracji. Zdjęcie ze środka na okładce numeru pt. „Budynki Publiczne”!
Architektura i Biznes, nr 10, październik 2015, Kraków, Polska.
Przebudowa FNP jako przykład architektury zrównoważonej
Siedziba FNP w „Corocznym Zielonym Numerze” magazynu Southeast Asia Building, wydawanego od 1974 roku w Singapurze. Budynek prezentowany jako przykład architektury zrównoważonej. Dostaliśmy nawet naklejkę „Going Green”.
Southeast Asia Building, SEPT/OCT 2015, Singapur.
I-PLUS INTERIORS+DETAIL
Moss SALON Kraków w magazynie I-PLUS Interiors+Detail, Korea Południowa, zdjęcia Bartłomiej Senkowski Photography
I-PLUS Interiors+Detail, nr 010 2016, Seoul, Korea Południowa.
Centrum kreacji fryzur i pielęgnacji paznokci docenione
Centrum kreacji fryzur i pielęgnacji paznokci opublikowane w niemieckim magazynie „Innenarchitektur, Architektur und Technischer Ausbau”, ukazującym się od 125 lat.
AIT, nr 7/8 2015, Stuttgart, Niemcy.
Obszerna prezentacja
Na 10 stronach, w części „Krajobraz i architektura”, magazynu redagowanego w Seulu, obszerna prezentacja naszej przebudowy FNP w Warszawie.
Landscape World, nr 79, Archiworld, 2015, Korea Południowa.
Hybrydowy materiał i ceramika
Przebudowa FNP oraz budynek służby zdrowia w Raciborzu na okładkach albumu „The Design of Building Surface”. Łącznie 12 stron z prezentacją projektów FAAB, a pierwsza zielona ściana w Polsce, trafiła do sekcji „Materiały hybrydowe”.
The Design of Building Surface, ThinkArchit, 2015, Pekin, Chiny.
Przebudowa wśród małych super budynków
Małe super budynki z całego świata, a wśród nich nasza przebudowa kamienicy przedwojennej na budynek biurowy.
Siedziba FNP również na okładce.
I SMALL BUILDING II, Archiworld, 2015, Korea Południowa.
Ekskluzywnie o wnętrzach Moss
Wnętrza Moss Kraków na ośmiu stronach międzynarodowego, ekskluzywnego magazynu o wnętrzach, prezentującego różnorodne projekty wiodących architektów z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem Chin, Japonii, Korei, USA, Włoch i UK.
MARU, nr 158, 2015, Seul, Korea Południowa.
Biurowiec na grzbiecie
Budynek biurowy PGE w Bełchatowie, nietypowo na grzbiecie oraz już bardziej typowo w postaci prezentacji wewnątrz wydawnictwa na temat detali architektonicznych.
38 Details, A&C Publishing, 2015, Seul, Korea Południowa.
Prestiżowo o krakowskim wnętrzu
W prestiżowym magazynie „bob” (numer 129), Południowa Korea, prezentacja naszego projektu- salonu MOSS w Krakowie. Warto dodać, że w liczącej 180 stron publikacji, tylko 3 z nich to reklamy!
bob, nr 129, 2015, Seul, Korea Południowa.
Ceramika, innowacja i dywersyfikacja
W artykule opowiadającym o innowacji i dywersyfikacji w kontekście ceramiki, wspaniałe projekty z Włoch, Australii, Hiszpanii, Niemiec, a wśród nich Centrum Krwiodawstwa w Raciborzu.
Archicréé, nr 370, 2015, Paryż, Francja.
Polskie Ministerstwo w Niemczech
Przebudowa wnętrz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na łamach AIT pt. MINISTERIUM FÜR ARBEIT IN WARSCHAU.
AIT, nr 12 2014, Stuttgart, Niemcy.
Płynne złoto
Płynne złoto, tak został zatytułowany artykuł o naszym budynku w Raciborzu, opublikowany w Curve, czyli magazynie ukazującym się w Libanie, Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Curve, nr Oct.Nov 2014, Liban.
Zderzenie biologii z technologią
Zderzenie biologii z technologią, to zdaniem autora artykułu z pisma LAD, RPA, najlepsze określenie dla RCKiK
w Raciborzu.
Leading Architecture and Design, nr Oct.Nov 2014, RPA.
Awangardowe Centro Regional de Sangre
Magazyn prezentujący międzynarodowe tendencje w architekturze, pod hasłem „projekty awangardy”, przedstawia budynek służby zdrowia w Raciborzu w dedykowanym artykule.
Entorno, nr 44 2014, Ekwador.
10 stron jednego biurowca
W sekcji specjalnej pt. Biurowce, na 10 stronach czasopisma wydawanego w Seulu, prezentacja siedziby PGE
w Bełchatowie.
Archiworld, nr 224 2014, Seul, Korea Południowa.
Zbudujcie a przyjdą
O budynku RCKiK w Raciborzu: „Budynek zaprojektowany przez warszawskie biuro FAAB uderza symboliczną obecnością”, Peter Smisek, FRAME.
FRAME, lipiec 2014, Amsterdam, Holandia.
Rowerem po węgiel
O biurowcu PGE Małgorzata Tomczak: „W Bełchatowie, niewielkim mieście w województwie łódzkim, powstał biurowiec niezwykły. Horyzontalnie ułożony w krajobrazie ze starannie zaprojektowaną zielenią wzbogaca miejski pejzaż. Zinterpretowany na elewacji temat, dbałość o elementy zrównoważonego rozwoju oraz dojeżdżający na rowerach pracownicy powodują, że podoba nam się jeszcze bardziej”.
Architektura i Biznes, styczeń 2014, Kraków, Polska.
Elegancki biurowiec
„Budynek jest elegancki i w niczym nie przypomina anonimowych, szklanych budynków z parków biznesowych”, napisał architekt Marcin Waloryszak o biurowcu PGE.
Architektura Murator, grudzień 2013, Warszawa, Polska.
Postępowa odpowiedź
„Siedziba PGE GIEK jest postępowa odpowiedzią na stale rosnące w Polsce zapotrzebowanie na wysokiej jakości i środowiskowo odpowiedzialne budynki biurowe”, ocenia François-Luc Giraldeau.
FRAME, November 2013, Amsterdam, the Netherlands.